Foteliki samochodowe

Każdy rodzic wie doskonale, że dziecko bezpieczne w samochodzie jest tylko wtedy, gdy przewożone jest w foteliku dostosowanym do jego wieku i wzrostu. W wielu przypadkach fotelik samochodowy należy również dopasować pod względem wagi dziecka. Foteliki samochodowe są różne. W formie nosidełek, które ułatwiają również przenoszenie niemowlęcia z domu do samochodu i z powrotem. Taki tym fotelika dedykowany jest noworodkom. Dzieci kilkumiesięczne umieszcza się już w fotelikach, które wymagają pozycji siedzącej lub półleżącej. Takie foteliki z reguł mają bardzo rozbudowany przedział wiekowy, można w nich przewodzić kilkumiesięczne dziecko, jak również kilkulatka. Wszystko sprowadza się do tego, jak dopasujemy odpowiednie wypełnienia fotelika i wewnętrzne pasy. Następną grupą fotelików, są tzw podesty dla starszych dzieci. Te ostatnie kładzie się po prostu na siedzeniu, żeby dziecko przypinane pasami, miało je na odpowiedniej i bezpiecznej wysokości.

W myśl obowiązujących przepisów, foteliki samochodowe są obowiązkowe dla dzieci, które nie osiągnęły 135 cm wzrostu. Wcześniej było to również uzależnione od wieku dziecka, obecnie ten przepis został zmieniony. Dopuszcza się obecnie przewożenie dziecka bez fotelika na tylnej kanapie, gdy przewozi się troje dzieci i po prostu trzeci fotelik już się na tej kanapie nie mieści. Tyle przepisy, my polecamy w takim przypadku odpowiednio dopasowany fotelik-podest dla najstarszego dziecka.

Warto również pamiętać, że dziecko w foteliku na przednim siedzeniu możemy przewozić jedynie tyłem do kierunku jazdy, ale tylko w przypadku, gdy wcześniej została wyłączona poduszka powietrzna. Foteliki samochodowe są obecnie dostosowane do przypinania w ten sposób na przednim siedzeniu.

Wybierając fotelik dla dziecka warto pamiętać również o tym, że dzieci do lat 3 nie wolno przewozić w samochodach, które nie posiadają pasów bezpieczeństwa. Na przednim siedzeniu można przewozić dzieci bez fotelika dopiero, gdy mają one więcej niż 150 cm wzrostu.

Wybierając fotelik samochodowy warto więc kierować się przepisami prawa. W naszej ofercie z pewnością znajdziesz odpowiedni fotelik dla swojego dziecka.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów